Eesti linnurikkaim linn sel kevadel on Haapsalu

31. märts 2019

Täiendatud 01.04.2019.

Täna varahommikust lõunani kestnud vaatluspäeval sai Eesti kõige linnurikkama linna tiitli Haapsalu, kus nähti 78 liiki linde.

Linnade linnuvaatluspäeval osales 98 inimest, kes vaatlesid linde 22 linnas ja panid kirja kokku 123 liiki. Haapsalus märgati 78 liiki linde, järgnesid Tallinn 74 ja Kuressaare 71 liigiga. Sisemaa linnadest olid kõige linnurikkamad Tartu 70 liigiga ja Valga 68 liigiga.

Sel aastal kohati kõikides linnades rohkem liike kui mullu ja seda just rohkelt saabunud rändlindude tõttu. "Tänane linnade linnuvaatlus peegeldab tavapärasest varasemat kevadet ning mõne aastaga võrreldes oli paljudes linnades liikide arv kahekordne," lausus linnade linnuvaatluspäeva koordinaator Tarvo Valker. "Soojade ilmade tõttu on merelahed jäävabad, seetõttu märgati tänavu kõige enam linnuliike just rannikuäärsetes linnades."

Üle Eesti märgati arvukalt rästaid, tavapärasest enam kohati ka mitmeid veelinde, kahlajaid ja röövlinde. Muuhulgas nähti äsja saabunud rändlinde nagu metstilder, tutkas, roo-loorkull, kukkurtihane ja väike-lehelind. Põnevatest liikidest kohtasid vaatlejad veel vesipappi, väikepistrikku, kaelus-turteltuvi, värbkakku ja hele-urvalindu.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Eelmisel aastal oli kõige linnurikkam linn Tallinn 65 liigiga, üle Eesti pandi kirja kokku 100 liiki.

Vaata uudist ETV saatest Aktuaalne kaamera.

Vaata linnade linnuvaatluspäeva tulemusi.

Ässad ehk liigid, keda vaadeldi vaid ühes linnas
Haapsalu: merivart
Kehra: tõmmukajakas
Keila: karvasjalg-viu
Kuressaare: luitsnokk-part, järvekaur, hallpõsk-pütt, väike-lehelind
Loksa: hangelind
Põltsamaa: kaelus-turteltuvi
Põlva: tait, värbkakk, hele-urvalind
Pärnu: siidisaba
Tallinn: roohabekas
Tapa: kaljukotkas, tutkas
Tartu: kanakull
Valga: väikepistrik, kõrvukräts

Lisainfo:
Tarvo Valker
Linnade linnuvaatluspäeva koordinaator
Eesti Ornitoloogiaühing
tarvo.valker@eoy.ee
Tel 5393 2684