Eesti Ornitoloogiaühing kogub annetusi Eesti lindude heaks

3. juuni 2019

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki loodushuvilisi panustama meie lindude kaitsmisse, tehes annetuse Swedbanki ja Heateo SA poolt loodud keskkonnas "Ma armastan aidata".

Eesti on linnurikas paik: siin on kohatud 390 linnuliiki ja pesitseb kuni 15 miljonit paari linde, lisaks asume tähtsate rändeteede ristumiskohas. Lindudele sobilikke elupaiku metsas, põllul, rannikul ja märgaladel jääb aga inimtegevuse tõttu üha vähemaks. Eesti Ornitoloogiaühingu eesmärk on tagada siin pesitsevate ja läbirändavate lindude heaolu ning sellele saavad loodusest hoolivad inimesed kaasa aidata annetusega.

Eesti Ornitoloogiaühing kogub annetusi, et läbi viia linnuloendusi, korraldada sügisel ja kevadel avalikke linnuvaatluspäevi ning tutvustada linde ja nende rolli looduses nii lastele kui täiskasvanutele. Annetuskeskkonnas "Ma armastan aidata" saab igaüks annetada Eesti lindude heaks sobiva summa või oma Swedbanki preemiapunkte. Annetuskeskkonnas on võimalik annetusi teha Swedbanki, SEB Panga, LHV Panga ja Luminori panga klientidel. Vaata lähemalt: www.armastanaidata.ee.

Annetuskeskkond "Ma armastan aidata" on Eesti suurim annetusi vahendav platvorm, mille kaudu on 11 aasta jooksul annetatud 1,2 miljonit eurot pea 100 heategevusorganisatsioonile. Keskkonnale panid 2008. aastal aluse Swedbank ja Heateo Sihtasutus, eesmärgiga luua platvorm, mis aitaks edendada Eesti annetuskultuuri läbi usalduse, avatuse ning mitmekülgsuse.

Eelmisel annetuste kogumise perioodil tehti Eesti Ornitoloogiaühingule 181 annetust summas 3595.92 eurot. Ornitoloogiaühing lähtub annetuste kogumise heast tavast.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.eoy.ee
www.armastanaidata.ee