Ornitoloogiaühing tähistab juubelit teaduskonverentsi ja peoga "100 aastat Eesti lindude heaks"

24. september 2021

Tänavu saja-aastaseks saanud Eesti Ornitoloogiaühing tähistab juubelit 16. oktoobril teaduskonverentsi ja peoga, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Teaduskonverents "100 aastat Eesti lindude heaks" toimub 16. oktoobril kell 11.00–15.30 Tartus Vanemuise 46 ringauditooriumis. Ettekannetega tehakse justkui rännak mööda Eestimaad lindude erinevates elupaikades – rannaniitudel, metsades, põldudel. Kiigatakse ka Eesti mäluasutustesse ja Vaibla linnujaama, räägitakse mürareostuse mõjust lindudele ning lindude uurimisest õhus ja vees. Esinejad on ühel või teisel moel Eesti Ornitoloogiaühinguga seotud inimesed ja oma ala spetsialistid. Konverentsi kavaga saab tutvuda kodulehel www.eoy.ee.

Samal õhtul kell 18.00–22.00 toimub Ülikooli kohviku esimesel korrusel asuvas klubis Drinkgeld ornitoloogiaühingu sünnipäevapidu, kus on kavas meelelahutuslikud tegevused. Peol kohtuvad kutselised ja hobiornitoloogid, kogenud linnuvaatlejad ja algajad linnuhuvilised, et jagada muljeid ja veeta mõnusalt aega.

Nii konverentsile kui ka peole on oodatud Eesti ornitoloogiaühingu liikmed, auliikmed, koostööpartnerid, toetajad, sõbrad ja teised huvilised. Piletid on müügil kuni 10. oktoobri keskööni keskkonnas Fienta.

Eesti vanim ja suurim lindude uurimisele, kaitsmisele ja tutvustamisele pühendunud organisatsioon Eesti Ornitoloogiaühing asutati 1. mail 1921.

Lisainfo:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
Tel 5342 2139
eva-liisa.orula@eoy.ee