Keskkonnaühendused nõuavad Marku Lampi taandumist asekantsleri ametist

20. november 2019

Keskkonnaühendused nõuavad looduskaitse ja metsanduse valdkonna tasakaalustatud juhtimist ning Marku Lampi taandumist asekantsleri ametist

Keskkonnaühendused nendivad täna keskkonnaministrile ja keskkonnaministeeriumi kantslerile saadetud avalikus pöördumises, et asekantsler Marku Lamp on nende usalduse täielikult kaotanud. Ühendused soovivad Marku Lampi taandumist asekantsleri ametist ning looduskaitse ja metsanduse valdkonna seaduspärast ja tasakaalustatud juhtimist.

Kahetsusväärselt on looduskaitse ja metsanduse valdkonna eest vastutav asekantsler Marku Lamp viinud aastaid ellu loodusvaenulikku poliitikat, kasutades seejuures võtteid, mille õiguspärasus on kaheldav. Ühenduste jaoks sai viimaseks piiriks ning pöördumise ajendiks hiljutine Rail Balticu keskkonnamõjude leevendamise tõkestamine, kus asekantsler andis oma ametivolitusi ületades ning looduskaitseseaduses sätestatud protseduure eirates käsu kustutada keskkonnaregistrist kaitseala moodustamise ettepanek.

Varasemast leiab aga mitmeid teisigi näiteid sellest, kuidas Lambi tegevuse ja otsuste tõttu on Eesti loodusväärtuste seisund üha halvenenud. Näiteks on hooga edasi raiutud vanu loodusmetsi, kuigi need moodustavad veel vaid 2% metsadest. Põhjenduste ja näidetega, miks Lamp ühenduste hinnangul asekantsleri kohustusi täitma ei sobi, saab tutvuda avalikus pöördumises.

Pöördumisele kirjutasid alla Eestimaa Looduse Fond, Eesti Ornitoloogiaühing, Eesti Roheline Liikumine, Eesti Üliõpilaste Keskkonnakaitse Ühing "Sorex", Pärandkoosluste Kaitse Ühing, Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering, Nõmme Tee Selts ja Läänerannik.

Täiendatud 28.11.2019: keskkonnaühenduste avaliku pöördumisega on lisaks pöördumisele alla kirjutanutele liitunud Elurikkuse Erakond, erakond Eestimaa Rohelised, kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks, Koosloodus SA ja loodusturismifirma Estonian Nature Tours.

Rohkem infot:

Tarmo Tüür
Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees
E-post: tarmo@elfond.ee
Tel: 5341 1020

Veljo Volke
Eesti Ornitoloogiaühingu linnukaitse programmijuht
E-post: veljo.volke@eoy.ee
Tel: 5615 7088

Peep Mardiste
Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige
E-post: pepe@roheline.ee
Tel: 507 8111