Loodusfestivalil kuuleb linnulaulu ja valmivad uued pesakastid koduaedadesse

1. juuni 2023

Tänavu üheksandat korda toimuv ja aedade elurikkusele keskenduv Loodusfestival algab 7. juunil traditsioonilise linnulauluhommikuga Toomemäel. Järgmisel päeval, 8. juunil saavad huvilised ornitoloogide juhendamisel meisterdada pesakasti oma koduaeda üles seadmiseks ja linnurikkuse suurendamiseks.

Linnulauluhommik Tartus Toomemäel algab kolmapäeval, 7. juunil kell 7.00 Inglisillal. Tunniajase jalutuskäigu jooksul vaatleme, kuulame ning õpime linde tundma ornitoloogi Margus Otsa juhendamisel. Osalema on oodatud igas vanuses huvilised, osavõtt tasuta. Soovitav on riietuda soojalt ja võtta kaasa oma binokkel.

Pesakasti meisterdamine toimub neljapäeval, 8. juunil kell 18.00 Tartus Veski 4 aias. Pesakastide kokku klopsimist juhendab ja nõuandeid pesakasti hooldamise kohta jagab ornitoloog Margus Ots. Valminud pesakasti saavad meisterdajad koju kaasa võtta ja oma aeda üles panna. Ornitoloogiaühingu töötajad tutvustavad ka harrastusteaduse algatust suvine aialinnupäevik. Osavõtt on tasuta. Pesakasti komplektide arv on piiratud, palun meisterdamisele eelnevalt registreeruda Fientas.

Linnulauluhommikut ja pesakastide meisterdamist korraldab Eesti Ornitoloogiaühing. Üritused kuuluvad Loodusfestivali programmi, mis toimub tänavu 7.–11. juunini mitmel pool Eestis ning mille teemaks on aedade elurikkus. Vaata kava loodusfestival.ee.

Festivali veavad eest Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning see kuulub Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmi. Toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Tartu 2024.

Ürituste jooksev teave Facebookis:
linnulauluhommik Toomemäel - www.facebook.com/events/1247201175911482,
pesakastide meisterdamine - www.facebook.com/events/917390229560919.

Lisateave:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
eva-liisa.orula@eoy.ee
Tel 5342 2139