Loodusfestivalil saab tundma õppida aia- ja pargilindudest naabreid

3. juuni 2022

Eesti Ornitoloogiaühing tutvustab tänavusel Loodusfestivalil sulelisi naabreid, kes pesitsevad meie aedades, parkides ja mujal linnaruumis. Huvilised saavad osaleda linnulauluhommikul Toomemäel, linnurikkuse teematuuril Karlovas ning aialinnupäeval.

Reedel, 10. juunil kell 7.00 toimub Tartus Toomemäel linnulauluhommik, kus Andres Kalamehe juhendamisel kuulatakse ja õpitakse tundma linnulaulu. Kogunemine on Inglisillal, osalejatel palutakse kaasa võtta binokkel. Osalemine on tasuta.

Esmaspäeval, 13. juunil kell 18.00 algab Tartu loodusmaja eest teematuur "Parimaid linnurikkuse näiteid Karlovas", mis viib osalejad läbi Karlova tänavate, hoovide ja nurgataguste, et pöörata tähelepanu linna mitmekesisele miljööle ning linnurikkusele. Juhendaja Aire Orula jagab näpunäiteid, kuidas soodustada linnurikkust nii lihtsate, igapäevaste tegevuste kaudu kui ka teadlikumate toimimisviiside abil. Osalemine tasuta, vajalik eelregistreerumine.

Teisipäeval, 14. juunil kella 18.00–20.00 toimub Tartus Veski 4 aias aialinnupäev. Kavas on rasvatihase pesakastide meisterdamine Margus Otsa juhendamisel, osaleda saab otsimismängus ning tutvuda suvise aialinnupäevikuga. Osalemine on tasuta, pesakasti meisterdamine maksab 10 eurot ja selleks on vajalik eelnevalt end kirja panna siin.

Eesti Ornitoloogiaühing palub osalejatel üritustele tulla jalgsi, ratta või ühistranspordiga. Tegevuste läbiviimisel lähtub ornitoloogiaühing Tartu keskkonnahoidlike sündmuste juhisest.

Üritusi korraldab Eesti Ornitoloogiaühing ja need kuuluvad Loodusfestivali "Sinu naabrid toas ja õues" programmi, mis sel aastal toimub 10.–15. juunil. Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldajad on Linnuvaatleja ning mitmed loodusharidust edendavad asutused ja vabatahtlikud üle Eesti.

Lisateave:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
eva-liisa.orula@eoy.ee
Tel 5342 2139