Ornitoloogiaühing otsib 2025. aasta lindu

16. oktoober 2023

Eesti Ornitoloogiaühing kuulutab välja ideekonkursi 2025. aasta linnu leidmiseks ja projekti elluviimiseks. Ettepanekuid saab esitada käesoleva aasta 5. novembrini.

Ideekonkursil on osalema oodatud ornitoloogid, linnuvaatlejad ja teised linnuhuvilised, kes on valmis oma valitud liigi tutvustamiseks esitatud ideed koostöös ornitoloogiaühinguga ka 2025. aasta jooksul ellu viima.

Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eesti linnuliiki või liigirühma ning kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimis- ja kaitsetegevustesse.

Ornitoloogiaühing ootab ideekonkursile kuni ühe A4 lehekülje pikkuseid ettepanekuid, mis peavad sisaldama aasta linnuks pakutava liigi või liigirühma nime, põhjendust, kavandatavate tegevuste kirjeldust ja projekti võimalike teostajate nimesid. Esitatav liik ei tohi olla varem aasta linnuks valitud. Varasemate aasta lindudega saab tutvuda lehel www.eoy.ee/aasta-linnud.

Ettepanekud tuleb saata käesoleva aasta 5. novembriks ornitoloogiaühingu e-posti aadressile eoy@eoy.ee.

Aasta linnu valib esitatud kandidaatide seast välja ornitoloogiaühingu nõukogu. Aasta lind 2025 avalikustatakse ühingu suvepäevadel järgmisel aastal.

Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast. Käesoleva aasta lind on aul, 2024. aasta linnuks valiti kägu.

Lisateave:
Kaarel Võhandu
Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja
kaarel.vohandu@eoy.ee
Tel 528 7694

Samal teemal

Foto: Almeida from Pixabay.

Kes võiks olla aasta lind 2024?

Eesti Ornitoloogiaühing ootab novembri lõpuni ettepanekuid 2024. aasta linnu leidmiseks.

Loe edasi ...