Osale Eesti Ornitoloogiaühingu suvepäevadel

30. mai 2019

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub liikmeid ja teisi huvilisi koos peredega suvepäevadele 29.–30. juunil Palupera põhikooli. Kavas on päevakajalised ettekanded, õpitoad, retked, samuti lõkkeõhtu ja ansambli Öösorr kontsert.

Linnuhuviliste iga-aastasel suurimal kokkutulekul on tegevusi nii täiskasvanutele kui lastele. Ornitoloogid räägivad meie lindude käekäigust ja aasta linnust, loodusteadlased tutvustavad andmete kogumise võimalusi. Lapsed saavad osaleda õpitubades, mängida kohalikul spordiväljakul ja kooli juures mänguväljakul. Toimuvad ka lõkkeõhtu ansambliga Öösorr, hommikused linnuretked ja kutsemeisterlikkuse võistlused. Vaata suvepäevade kava.

Suvepäevadele saab registreeruda 25. juunini elektroonilise vormi kaudu. Kirja saab end panna nii üksinda kui koos perega.

Asukoht
Suvepäevad toimuvad Palupera põhikoolis (Palupera küla, Elva vald, Tartumaa). Vaata asukohta Google Maps kaardil.

Transport
Paluperasse saab tulla nii rongi kui bussiga. Lähim rongipeatus on Palupera, kust on koolini umbes 2 km. Vaata Tallinn-Palupera, Tartu-Palupera ja Valga-Palupera rongigraafikut www.elron.ee (vali kagusuund). Lähimad bussipeatused on Palupera kool ja Palupera tee. Vaata bussigraafikuid www.peatus.ee ja www.tpilet.ee.

Kui sa tuled autoga ja autos on vabu kohti, siis paku soovijatele küüti. Sõidujagamise võimalusest saad meile teada anda registreerimisvormis.

Majutus
Ööbida saab koolimajas põrandal või oma telgiga õues. Vajalik on kaasa võtta oma madrats, magamiskott või tekk ja voodipesu ning õues ööbimiseks telk. Kõik osalejad saavad kasutada koolimajas olevaid WC-sid ja duširuume. Ööbimine on osavõtutasu sees.

Majutusasutusi saab otsida portaalist Booking.

Toitlustamine
Kõik söögikorrad on Palupera koolimajas. Ühe toidukorra hind on 4 € inimese kohta, maksumus lisandub osavõtutasule. Palume soovitud toidud registreerimisel ette tellida.

Laupäeva lõunasöök: kana koos köögiviljadega, rabarberikook.
Laupäeva õhtusöök: guljašš kartuli ja toorsalatiga, kringel.
Pühapäeva hommiksöök: neljaviljapuder, võileivad, kohv, tee.
Pühapäeva lõunasöök: seljanka, kissell kohupiimakreemiga.

Lähimad toidupoed on Rõngu Konsum (7 km) ja Hellenurme kauplus (5 km).

Osavõtutasu
Eesti Ornitoloogiaühingu liikmed: täiskasvanud 6 €, kuni 18-aastased 3 €.
Külalised (ei ole ühingu liikmed): täiskasvanud 12 €, kuni 18-aastased 6 €.
Eelkooliealised: tasuta.

Osavõtutasu sisaldab programmi (välja arvatud pesakastide meisterdamine ja ekskursioon Hellenurme vesiveskisse), majutust koolimajas või telgis. Lisanduvad tellitud toidukordade ja tegevuste maksumused. Osavõtutasu saab maksta kohapeal sularahas.

Suvepäevadel saab tasuda ka liikmemaksu, osta linnuraamatuid ja meeneid.

Lähim pangaautomaat on Rõngus (SEB Pank).

Lisainfo:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
eva-liisa.orula@eoy.ee