Osale märtsi viimasel pühapäeval Eesti linnurikkaima linna väljaselgitamisel

20. märts 2019

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi osalema 31. märtsil vaatluspäeval, et välja selgitada Eesti linnurikkaim linn.

Linnade linnuvaatluspäeval osalemiseks on vaja moodustada kahe- kuni viieliikmeline võistkond. Arvesse lähevad kõik vaatlused, mis on tehtud vabalt valitud Eesti linnas 31. märtsil kella 5.00–13.00 vahel. Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, vaatlusalaks olnud linn, osalejate nimed ning kas võistluse ajal liiguti jalgsi, jalgratta või mootorsõidukiga.

Vaatlused tuleb saata samal päeval kella 16.00 vaatluspäeva koordinaatorile Tarvo Valkerile aadressil tarvo.valker@eoy.ee. Võistluse täpsed reeglid on kirjas siin.

Linnade linnuvaatluspäeval pööratakse tähelepanu elurikkusele linnas ja rändlindude saabumisele. "Tänavu on lootust linnades kohata väga palju liike, sest rändlinnud on saabunud keskmisest märgatavalt varem ning rannikuäärsetes linnades leidub juba rohkesti vaba vett," innustab osalema linnade linnuvaatluspäeva koordinaator Tarvo Valker. "Pühapäeva õhtul teeme kokkuvõtte, millistes linnades vaadeldi kõige rohkem linnuliike, millistes linnades oli kõige aktiivsem osavõtt ja milliseid linnuliike õnnestus kohata vaid ühes linnas."

Valker soovitab vaatlusega alustada juba päikesetõusu ajal, sest siis häälitsevad linnud kõige aktiivsemalt ja samuti võib kohata palju üle linna rändavaid linde. Piisab ka pooletunnilisest vaatlusajast. Rohkemate liikide märkamiseks tasub külastada võimalikult palju erinevaid elupaiku: parke, aedlinna, tööstusmaastikku ja veekogusid.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldatakse 2002. aastast. Eelmisel aastal oli kõige linnurikkam linn Tallinn 65 liigiga, üle Eesti pandi kirja kokku 100 liiki.

Lisainfo:
Tarvo Valker
Linnade linnuvaatluspäeva koordinaator
Eesti Ornitoloogiaühing
tarvo.valker@eoy.ee
Tel 5393 2684