Osale metskurvitsa loodusõhtul 2. märtsil Tartus

28. veebruar 2022

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi märtsikuu loodusõhtul 2. märtsil kell 18.00 räägib ornitoloog Jaanus Elts aasta linnust metskurvitsast.

"Metskurvits on levinud üle kogu Eesti, kuid lähedalt on teda näinud vähesed," nendib ornitoloog Jaanus Elts. Metskurvitsad on tuntud oma hilisõhtuste turniiride poolest ning küsimusele, kas ta on siis päeva- või öölind, saab vastuse loodusõhtul. Ettekandes tuleb juttu ka selle salapärase linnu eluolust: talvitusaladest, saabumisest meile, pereelu eripäradest ja sellest, kuidas nepp vihmaussi mullast üles leiab.

Loodusõhtu "Aasta lind 2022 – metskurvits" toimub 2. märtsil kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal ja veebis. Kohapeal osaledes on pilet 3 eurot. Muuseumisse tulijatel palutakse esitada COVID-i tõend ja kanda maski.

Loodusõhtul saab osaleda üle veebi Zoomis.
Kohtumise ID: 921 6020 0744
Sissepääsukood: loodusohtu

Jaanus Elts on pikaaegse kogemusega tuntud ornitoloog, kes on 1991. aastast alates olnud tegev Eesti Ornitoloogiaühingus, koostanud mitmete lindude kaitse tegevuskavasid ning on liige paljudes rahvusvahelistes töörühmades. Metskurvitsat on ta uurinud aastast 1993.

Loodusõhtut aitab korraldada SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee