Rändlindude vaatluspäevade kokkuvõte

8. oktoober 2019

Nädalavahetusel, 5.–6. oktoobril toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch vaadeldi kokku 99 100 lindu.

Kõige rohkem nähti valgepõsk-laglesid (42 300 isendit), kuldnokki (5700 isendit) ja kiivitajaid (3200 isendit). Põnevamad liigid, keda märgati, olid tundrakiur, jõgivästrik, lääne-pöialpoiss ja laisaba-änn.

Kõiki nädalavahetusel tehtud vaatlusi saab vaadata portaalist eElurikkus. Vaatlusi saab jätkuvalt sisestada andmehalduse keskkonnas PlutoF või rakenduse Legulus kaudu.

Põõsaspea neemel laupäeval, 5. oktoobril toimunud avalikust lindude vaatlemisest võttis osa 20 huvilist ning seal pandi kirja ka märkimisväärne hulk linde – ligi 27 000 isendit, millele lisandus pühapäeval veel peaaegu 22 000 lindu. Põõsaspeal käis kohal Aktuaalne kaamera, mille saatelõigus räägiti ka Põõsaspea neemel tehtavast arktiliste veelindude seirest.

Pärnus Mai tornis käis ornitoloogi Eedi Lelovi juhendamisel linde vaatlemas kuus inimest, sündmust kajastas ajaleht Pärnu Postimees.

Täname juhendajaid Margus Ellermaad ja Eedi Lelovi ning kõiki vaatlejaid!

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch toimusid tänavu sügisel 26. korda. Osales enam kui 29 000 inimest 43 riigis ning kokku vaadeldi üle 4,2 miljoni linnu.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.eoy.ee
www.eurobirdwatch.eu

Samal teemal

Kuldnokad.
Foto: Kätly Aksim.

Lindude sügisrändest saab igaüks osa linnuvaatluse või sotsiaalmeedia vahendusel

Kogenud linnusõbrad juba teavad, millised on parimad paigad lindude vaatlemiseks. Alustaja saab aga lindude sügisrändest osa näiteks sotsiaalmeedias pilte jagades ja seeläbi rändlinde tundma õppides. Vaatluselamusi oma koduaiast või sel nädalavahetusel toimuvalt rahvusvahelistelt linnuvaatluspäevadelt EuroBirdwatch saab kogu oktoobrikuu jooksul jagada nii loodusvaatluste rakenduses kui ka selleks loodud Facebooki lehel.

Loe edasi ...