Sulesepad saavad võistlusele esitada lühijutte aasta linnust metskurvitsast

12. september 2022

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kirjutamishuvilisi lapsi, noori ja täiskasvanuid kaasa lööma aasta linnu jutuvõistlusel. Lühilugusid metskurvitsast saab esitada kuni 31. oktoobrini.

Jutuvõistlusele on oodatud algupärased eestikeelsed kuni kahe lehekülje pikkused lood, mis jutustavad kohtumistest metskurvitsaga või muudest aasta linnuga seotud elamustest, kogemustest ja mõtetest. Elektrooniliselt vormistatud töid saab esitada kuni 31. oktoobri keskööni veebivormi kaudu. Täpsed osalemistingimused leiab aasta linnu lehelt.

"Julgustame sulge haarama ka neid, kes pole metskurvitsat oma silmaga näinud või kõrvaga kuulnud," lausus aasta linnu projekti vedaja Jaanus Aua. "Tasub natukene nepi kohta lugeda ning mõttelennud sellest öise ja isevärki eluviisiga linnust miniatuuriks vormistada."

Laekunud töid hindab Eesti Ornitoloogiaühingu poolt kokku kutsutud žürii viies vanuserühmas. Kõigis vanuserühmades saavad auhinna kolme parima jutu autorid, žüriil on õigus välja anda ka eriauhindu. Iga vanuserühma parim töö avaldatakse ajakirjas Eesti Loodus.

Auhinnad panevad välja Eesti Ornitoloogiaühing, loodusfotograafid Urmas Tartes ja Arne Ader, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum ning ajakiri Eesti Loodus.

Võistlust korraldab Eesti Ornitoloogiaühing, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
Tel 5342 2139
eva-liisa.orula@eoy.ee
www.eoy.ee/metskurvits

Samal teemal

Oktoobri lõpuni saab võistlustele esitada foto, video või jutu aasta linnust metskurvitsast

Eesti Ornitoloogiaühing tuletab meelde, et kuni 31. oktoobri keskööni saab käimasolevatele võistlustele esitada foto, video või lühijutu aasta linnust metskurvitsast.

Loe edasi ...