Täna ilmub Eesti Ornitoloogiaühing 100 postmark

29. aprill 2021

Eesti Ornitoloogiaühing saab 1. mail saja-aastaseks, mille puhul ilmub Eesti Posti ja ühingu koostöös juubelile pühendatud postmark. Kaksikpostmargil on kujutatud 2021. aasta lindu kuldnokka ning ornitoloogi töövahendeid neid uudistava põldvarblasega.

"Eesti Ornitoloogiaühingul on väga hea meel, et Eesti Post on meie väärika tähtpäeva talletanud postmargile. Nii saab meie sünnipäevast osa ka iga kirjasaatja ja -saaja ning jääb märk maha ajalukku," rõõmustas Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu.

"Meil on suur au tähistada Eesti Ornitoloogiaühingu sajandat aastapäeva oma postmargiga. Ehk saab ka marki kaunistav kuldnokk seeläbi rohkem tähelepanu," ütles Omniva erakliendi segmendi juht Sandra Krusel.

Kahest rahvusvahelise tariifiga (1.90 eurot) margist koosnev toode "Eesti Ornitoloogiaühingu mark" maksab 3.80 eurot ning seda trükitakse kokku 12 000 tükki. Traditsiooniliselt ilmub koos margiga ka esimese päeva ümbrik (FDC) ning infokaart, mis kõik on saadaval Omniva e-poes. Lisaks margile ilmuvad ka Eesti Ornitoloogiaühing 100 maksimumkaardid, mida saab samuti tellida Omniva e-poest. Margiväljaande on kujundanud kunstnik Vladimir Taiger ning see trükiti trükikojas AS Vaba Maa.

Eesti Ornitoloogiaühing asutati 1. mail 1921. Saja aasta jooksul on ühing panustanud meie lindude uurimisse, kaitsesse ja tutvustamisse. Tänapäeval on ornitoloogiaühing oma enam kui 600 liikmega üks suuremaid looduskaitse organisatsioone Eestis ning ka rahvusvahelise linnukaitseorganisatsiooni BirdLife International koostööpartner. Ühing seisab jätkuvalt Eesti linnustiku hea käekäigu eest.

Aasta lind 2021 on kuldnokk. Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast, kuldnokk on järjekorras 27. aasta lind. Kuldnokka, täpilise musta sulestiku ja kollase nokaga kevadekuulutajat tunnevad kõik. Kuldnoka pesitsusaegne rohekasvioletselt helkiv sulestik on silmatorkavalt kaunis ning tema paarilise peibutamiseks kõlav laul meisterlik. Aasta linnu tegutsemist saab praegu jälgida kuldnoka pesakaamerast.

Lisateave:
Kaarel Võhandu
Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja
Tel 528 7694
kaarel.vohandu@eoy.ee
www.eoy.ee

Mattias Kaiv
Omniva meediasuhete juht
Tel 5332 5352
mattias.kaiv@omniva.ee
omniva.ee