Täna saab tuule tiibadesse aasta linnu joonistusvõistlus

19. september 2023

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub igas vanuses huvilisi joonistama aasta lindu auli. Nii digitaalselt kui ka käsitsi joonistatud omaloomingut ootab ühing oktoobri lõpuni.

Iga osaleja saab võistlusele esitada ühe digitaalselt või käsitsi joonistatud pildi. Joonistus tuleb esitada hiljemalt 31. oktoobril elektroonilisel kujul aasta linnu lehel www.eoy.ee/aul oleva vormi kaudu.

Žürii hindab saabunud töid neljas vanuserühmas: kuni 7-aastased, 8–12-aastased, 13–18-aastased ning 19-aastased ja vanemad. Seekord valitakse avalikul hääletusel ka rahva lemmik. Joonistusvõistluse parimatest töödest koosnev veebinäitus avalikustatakse aasta linnu lehel ning autoreid auhinnatakse detsembris toimuval suurel linnuõhtul.

"Tänavu ootame võistlusele auli-teemalisi joonistusi, kus on kujutatud aasta lindu ja tema elukeskkonda, aga miks mitte ka näiteks auli ohustavaid tegureid," sõnas joonistusvõistluse koordinaator Martha Katariina Luigujõe. "Soovitan enne joonistama asumist aasta linnu lehelt uurida, milline näeb välja auli isas- ja emaslind, millest aulid toituvad, kuhu nad Eestist suveks rändavad ning kus võib näha auliparvesid. Võistlusest ei jää kõrvale needki, kes digikunsti ei valda, sest esitada võib ka käsitsi joonistatud töid elektroonilisel kujul," lisas Luigujõe.

Joonistusvõistlust korraldab Eesti Ornitoloogiaühing ning toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, ajakiri Eesti Loodus, portaal Linnuvaatleja, Matsalu loodusfilmide festival, Salibar ja Kaarnakivi seltsi kirjastus.

Lisateave:
Martha Katariina Luigujõe
Aasta linnu auli joonistusvõistluse koordinaator
www.eoy.ee/aul

Samal teemal

Esikoha pälvinud töö kuni 7-aastaste seas.
Foto: Mia-Merethe Laur

Suurel linnuõhtul premeeritakse parimaid aasta linnu auli joonistajaid

Täna, 5. detsembril annab Eesti Ornitoloogiaühing Tallinnas Lennusadamas toimuval suurel linnuõhtul üle auhinnad aasta linnu auli parimatele joonistajatele.

Loe edasi ...

Auli aasta lõpeb kõlava kontserdiga

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi 5. detsembril Tallinnas Lennusadamas toimuvale suurele linnuõhtule, et tähistada auli aasta lõppu ja käo aasta algust.

Loe edasi ...

Aasta linnu auli joonistuste seast saab oma lemmiku valida ka rahvas

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi valima oma lemmikpilte aasta linnu auli joonistusvõistlusele laekunud tööde seast. Hääletada saab tänasest kuni 14. novembrini aasta linnu kodulehel www.eoy.ee/aul.

Loe edasi ...