Tutvu linnalindude eluga Tartus kulgeval orienteerumisrajal

7. juuni 2021

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi seiklema ja avastama linnalindude eluolu orienteerumismängus "Linnulennul üle linna", mis on üles seatud Tartu linnas tänasest kuni juuni lõpuni.

Orienteerumisrada kulgeb Tartu erinevates linnaosades ja seda saab läbida kuni 30. juunini. Kontrollpunktides saab põnevaid teadmisi linnalindudest, aga ka tänavu kevadel sajandat aastapäeva tähistanud Eesti Ornitoloogiaühingu ajaloost.

Rada on jõukohane kõigile, kuna kontrollpunkte saab läbida endale meelepärases järjekorras, jaokaupa ning aega ei võeta. Orienteerumisrada koosneb 20 kontrollpunktist, mis asuvad Tähtveres, Supilinnas, kesklinnas, Raadil ja Ülejõel. Raja läbimiseks on vaja kaarti, mille alla laadida või printida siit (JPG).

Loodusfestivali ajal, 7.-13. juunini raja läbinute vahel loosib ornitoloogiaühing välja ka auhindu. Loosimises osalemiseks tuleb teha raja läbimisel või mõnes kontrollpunktis foto, laadida see ornitoloogiaühingu Facebooki lehele ja lisada, mitu kontrollpunkti osaleja läbis. Ornitoloogiaühingu juubelilogoga meenete loosimine toimub 14. juunil.

Orienteerumismängu "Linnulennul üle linna" koostasid Eesti Ornitoloogiaühing ja Seiklushunt ning kuulub Loodusfestivali programmi. Loodusfestival toimub 7.–13. juuni 2021 üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. Festivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koos partneritega.

Orienteerumisraja "Linnulennul üle linna" kaart (JPG)
Orienteerumisraja "Linnulennul üle linna" kaart (PDF)

Lisateave:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
eva-liisa.orula@eoy.ee
Tel 5342 2139
www.eoy.ee