Vapramäe loodusmajas tutvustatakse aasta lindu metskurvitsat

11. oktoober 2022

Kolmapäeval, 19. oktoobril kell 18.30 toimub Vapramäe loodusmajas loodusõhtu, kus Eesti Ornitoloogiaühing tutvustab käesoleva aasta lindu metskurvitsat.

Metskurvits ehk nepp tegutseb valdavalt hämaruses ja öötundidel. Oma varjatud eluviisi tõttu on liik raskesti uuritav ning seetõttu temast väga palju ei teata. Ornitoloog Jaanus Elts räägib loodusõhtul selle salapärase liigi eluolust: talvitusaladest ja saabumisest Eestisse, pereelu eripäradest ja sellest, kuidas nepp vihmaussi mullast üles leiab.

Loodusõhtu "Aasta lind 2022 – metskurvits" toimub 19. oktoobril kell 18.30 Vapramäe loodusmajas (Vissi küla, Nõo vald, Tartumaa). Osalemine tasuta. Vajalik on eelnevalt registreeruda, saates kirja aadressile sihtasutus@vvvs.ee või sõnumi telefonile 508 8359.

Loodusõhtut korraldab Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutusega, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Eesti Ornitoloogiaühing valib aasta lindu alates 1995. aastast, et tutvustada avalikkusele üht Eestis esinevat linnuliiki või liigirühma, samuti kaasata loodushuvilisi valitud liigi uurimis- ja kaitsetegevustesse.

Lisateave:
Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus
sihtasutus@vvvs.ee
Tel 508 8359
www.vvvs.ee