Viiendat korda toimuva Loodusfestivali keskmes on loodusvaatlused

12. juuni 2019

Sel nädalalõpul, 14.–15. juunil toimuv Loodusfestival võtab fookusesse looduse vaatlemise, pakkudes mitmekülgseid võimalusi looduses viibimiseks. Osaleda saab töötubades, loodusretkedel või loodusvaatluste maratonil avatud vaatluspunktides.

Loodusfestival tähistab tänavu oma viiendat sünnipäeva mitmekesise programmiga, kust iga loodushuviline leiab endale sobivaid tegevusi nii Tartus kui Tallinnas. Sel aastal on Loodusfestivali tippsündmuseks loodusvaatluste maraton 31 vaatluspunktis üle Eesti. Vaatlused sisestatakse andmeportaali Elurikkus, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad.

"Külastajatele on avatud vaatluspunktides võimalik osaleda loodusretkedel ja juhendatud vaatlustel. Kohal olevad eksperdid aitavad erinevaid liike vaadelda ja määrata ning räägivad huvitavaid fakte juba leitud liikide kohta," ütles festivali projektijuht Andro Truuverk.

Loodusvaatluste maratonil püütakse kindlal maa-alal 24 tunni jooksul määrata võimalikult palju looma-, taime- ja seeneliike. Maraton algab 14. juunil kell 12 ning lõppeb järgmisel päeval kell 12. "Looduse vaatlemine maratoni formaadis on lihtne, loodushuvilisel ei tarvitse muud teha, kui vaatluste tegemise rakendusega tutvuda, kohale tulla ja loodust uurima asuda," sõnas loodusvaatluste maratoni eestvedaja Veljo Runnel. Eelmisel aastal pärjati loodusvaatluste maratoni Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise auhinnaga, üle-eestiline ettevõtmine sai tunnustuse ka Keskkonnaministeeriumi aasta keskkonnateo konkursil.

Lisaks vaatlustele toimuvad Tartus ja Tallinnas loodusteemalised ja -hariduslikud üritused alates õpitubadest ja loodusretkedest kuni 15. juunil Tartu kesklinna pargis toimuva linnalooduse päevani välja. Tutvu festivali kavaga loodusfestival.ee. Valdav osa üritusi on külastajatele tasuta.

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestivali toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tartu linn, Keskkonnaamet ja Linnuvaatleja. Osalejatele on auhinnad välja pannud paljud organisatsioonid üle Eesti.

Lisainfo:
Andro Truuverk
projektijuht
Tel 514 1268
andro.truuverk@ut.ee

Kert Kask
kommunikatsioonispetsialist
Tel 5664 4382
kert.kask@ut.ee