Üheksandal hooajal peeti suvist aialinnupäevikut 357 aia kohta

21. detsember 2022

Suvise aialinnupäeviku üheksandal hooajal täheldasid päevikupidajad märtsi algusest kuni oktoobri alguseni üles ligi 19 000 loodusvaatlust.

Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatuses suvine aialinnupäevik vaatles seitsme kuu jooksul 619 inimest kokku 357 aias tegutsevaid ja pesitsevaid linde, aga ka muid loomi ning õitsema puhkenud taimi. Vaatlejad märkisid üles kokku 18 703 vaatlust. Lindude esmavaatlusi oli 11 061 ja pesitsusvaatlusi 1145.

Lisaks linnuvaatlustele pandi kirja ka 973 imetajate, roomajate ja kahepaiksete vaatlust, 5271 taimede ja putukate fenovaatlust ning 294 tolmeldaja vaatlust 832 taimekülastuse kohta.

Suvise aialinnupäeviku koordinaator Art Villem Adojaan sõnas, et pärast rekordilist 2020. aastat püsib päevikupidajate arv languses, ent aastaid sihikindlalt päevikut pidavaid linnuvaatlejaid on omajagu palju. "Märgata on, et innovaatilised ja käepärased linnulaulu tuvastamise rakendused on meelitanud päevikuid täitma kümneid algajaid linnuhuvilisi," rõõmustab Adojaan uute liitujate üle.

Suvise aialinnupäeviku üheksas hooaeg kestis 1. märtsist kuni 3. oktoobrini 2022. Kokkuvõtet saab lugeda siit.

Aialinnupäevik on Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatus ja linnuseire projekt, mille eesmärk on koguda andmeid ja parandada teadmisi meie aedades tegutsevate ja pesitsevate linnuliikide kohta. Aialinnupäeviku kümnes hooaeg algab 1. märtsil 2023.

Lisateave:
Art Villem Adojaan
Suvise aialinnupäeviku koordinaator
aed@eoy.ee
www.eoy.ee/aed