Aasta linnu joonistusvõistlus tõi kokku mitu tuhat kuldnokaga postkaarti Eestist ja kaugemalt

19. märts 2021

Esmaspäeval lõppenud Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tartu Kunstimuuseumi korraldatud aasta linnu kuldnoka teemaline joonistusvõistlus tõi kokku tuhandeid väga kauneid pliiatsijoonistustega postkaarte.

Erinevates kunstitehnikates ja mitmesugustele materjalidele ning väga mitmekesiste töövõtete ja -vahenditega postkaardid saabusid igast Eesti maakonnast, kuid näiteks ka Ungarist, Saksamaalt ja Sloveeniast.

"Kokku saabus joonistusi koguni üle nelja tuhande. Ornitoloogi pilguga töid silmates oli hea meel tõdeda, et kuldnokka tunnevad joonistajad hästi – tõenäoliselt on kevadekuulutaja inimestele ikkagi silma ja kõrva jäänud," sõnas aasta linnu ettevõtmise koordinaator Margus Ots.

Suur aitäh kõigile joonistajatele ja juhendajatele kaasa löömast ja osalejaid innustamast!

Peagi hakkab töid hindama žürii. Parimad tööd kuulutatakse välja aprillis ja parimate joonistajate auhindamine toimub ornitoloogiaühingu suvepäevadel juunis (juhul, kui epidemioloogiline olukord võimaldab). Tulemused avaldab ornitoloogiaühing aasta linnu kodulehel eoy.ee/kuldnokk.

Lisateave:
Margus Ots
Kuldnoka aasta koordinaator
margus.ots@eoy.ee
eoy.ee/kuldnokk

Samal teemal

Aasta linnu kuldnoka postkaart.
Foto: Jelizaveta Sazonova (8-aastane).

Saada kevadtervitused aasta linnu postkaardiga

Eesti Ornitoloogiaühingus on nüüd müügil kuldnoka postkaardid, mis valiti välja aasta linnu joonistusvõistlusele laekunud parimate tööde hulgast.

Loe edasi ...

Õie Holmi joonistus kuldnokkadest trükitakse ära postkaardina.

Kuldnoka postkaardi joonistusvõistlusele saabus rekordarv töid

Selle-aastasele Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tartu Kunstimuuseumi korraldatud kuldnoka joonistusvõistlusele saabus kõigi aegade rekordarv väga kauneid pliiatsijoonistustega postkaarte. Erinevates kunstitehnikates, mitmesugustele materjalidele ning väga mitmekesiste töövõtete ja -vahenditega postkaardid saabusid paljudelt joonistajatelt üle Eesti, kuid ka Ungarist, Saksamaalt, Sloveeniast ja Prantsusmaalt.

Loe edasi ...

Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu Kunstimuuseum kutsuvad joonistama kuldnokaga postkaarti

Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu Kunstimuuseum kutsuvad joonistama 2021. aasta lindu kuldnokka. Sel aastal on joonistustena oodatud postkaardid, millest parimad tööd Eesti Ornitoloogiaühing ka ära trükib. Tööde esitamise tähtaeg on 15. märts, joonistusvõistluse tingimused leiab aasta linnu kodulehelt.

Loe edasi ...