Algab aasta linnu metskurvitsa foto- ja videovõistlus

8. aprill 2022

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki huvilisi osalema aasta linnu metskurvitsa foto- ja videovõistlusel. Pilte ja klippe sellest salapärasest ja raskesti tabatavast linnust oodatakse kuni 31. oktoobrini.

Võistlusele on oodatud fotod ja videod metskurvitsast, tema tegevusjälgedest ja muust selle liigiga seonduvast. Iga huviline saab võistlusele esitada kuni viis enda tehtud fotot ja ühe enda tehtud video. Tööd tuleb üles laadida hiljemalt 31. oktoobri keskööks veebivormi kaudu. Foto- ja videovõistluse osalemistingimustega saab tutvuda aasta linnu lehel www.eoy.ee/metskurvits.

"Metskurvitsast kui väga varjulise eluviisiga linnust on Eestis tehtud vähe ülesvõtteid. Algava konkursiga soovime seda suurt vajakajäämist leevendada," selgitab aasta linnu projektijuht Jaanus Aua. "Kuigi esimest mängulendu tegevat isaslindu nähti Kihnu saarel juba 3. märtsil ning esimene pesa leiti 2. aprillil Saaremaal, siis on teada, et näiteks lumikatte all olevasse Kagu-Eestisse on nepid alles saabumas," innustab Aua inimesi üle Eesti osalema.

Eesti Ornitoloogiaühingu kokku kutsutud žürii hindab töid kahes vanuserühmas: kuni 18-aastased ja üldarvestus. Mõlemas vanuserühmas saavad auhinna kolme parima foto ja video autorid, žüriil on õigus välja anda ka eriauhindu.

Võistluse tulemused avalikustatakse detsembri alguses aasta linnu ja Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehtedel.

Foto- ja videovõistlust korraldab Eesti Ornitoloogiaühing, aasta linnu projekti toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave:
Tarmo Mikussaar
Aasta linnu foto- ja videovõistluse koordinaator
Tel 505 5638
mikussaar@gmail.com
www.eoy.ee/metskurvits

Samal teemal

Pimeduse saabudes.
Foto: Remo Savisaar (autoriõigused Remo Savisaar).

Selgusid parimad aasta linnu jäädvustajad sõnas ja pildis

Eesti Ornitoloogiaühing kutsus käesoleva aasta lindu metskurvitsat jäädvustama nii sõnas kui pildis. Täna Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses toimuval suurel linnuõhtul antakse üle auhinnad parimate fotode ja lühijuttude autoritele.

Loe edasi ...

Oktoobri lõpuni saab võistlustele esitada foto, video või jutu aasta linnust metskurvitsast

Eesti Ornitoloogiaühing tuletab meelde, et kuni 31. oktoobri keskööni saab käimasolevatele võistlustele esitada foto, video või lühijutu aasta linnust metskurvitsast.

Loe edasi ...

Metskurvits öösel.
Foto: Tarmo Mikussaar.

Augustiööd on hea aeg püüda pildile aasta lind metskurvits

Valgete ööde aeg on läbi saamas, ent pimedamad ööd on just hea aeg püüda pildile metskurvits. Eesti Ornitoloogiaühing ootab jäädvustusi aasta linnust foto- ja videovõistlusele kuni 31. oktoobrini.

Loe edasi ...