Algab maismaa talilinnuloenduse kolmekümne viies hooaeg

9. november 2021

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub nii uusi kui ka varem osalenud linnutundjaid kaasa lööma maismaa talilinnuloendusel, mille eesmärk on jälgida meie talilindude käekäiku pikema aja jooksul.

Tänavu talvel juba 35. korda toimuvast talilinnuloendusest oodatakse osa võtma inimesi, kes tunnevad välimuse ja hääle järgi hästi ära siin talvitavaid linde. Ornitoloogiaühing ootab osalejatelt valmisolekut teha loendusi mitmel hooajal järjest, et saada järjepidevaid andmeid.

Loendusi tuleb teha talvel kolme perioodi jooksul enda valitud umbes 10 km pikkusel rajal. Loendusperioodid on 15.–28. november 2021, 25. detsember 2021 – 7. jaanuar 2022 ning 15.–28. veebruar 2022. Igal loendusperioodil tuleb üles märkida kõik rajal nähtud ja kuuldud linnud, sisestada andmed vaatlusankeeti ja edastada need hiljemalt kevadel maismaa talilinnuloenduse koordinaator Jaanus Eltsile.

Enne loendama asumist tuleb kindlasti lugeda talilinnuloenduse juhendit ning saata rajakaart koordinaator Jaanus Eltsile. Kuna loenduste eesmärk on jälgida talilindude levikut ja arvukust pikema aja jooksul, siis on väga oluline järgida etteantud metoodikat ja teha vaatlusi vastutustundlikult.

Maismaa talilinnuloenduse juhendi ja ankeedi leiab Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt www.eoy.ee/maismaa-talilinnuloendus.

Talilinnuloendusi hakati korraldama 1900. aastal USA-s, Eestis alustati talilinnuloendusega 1987. aastal.

Lisainfo:
Jaanus Elts
Maismaa talilinnuloenduse koordinaator
jaanus.elts@eoy.ee
www.eoy.ee