Nädalavahetusel vaatle aias askeldavaid linde

27. jaanuar 2023

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub üles sel nädalavahetusel, 27.–29. jaanuaril vaatlema oma koduaias askeldavaid linde.

Neljateistkümnendat korda toimuvast talvisest aialinnuvaatlusest saab osa võtta igaüks. Vabalt valitud päeval tuleb ühe tunni jooksul vaadelda linde oma aias, pargis või kalmistul. Vaatlejal tuleb kirja panna kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid ning iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Ornitoloogiaühing palub vaatlusandmed sisestada 5. veebruariks elektroonilisse ankeeti lehel www.eoy.ee/talv.

"Talvine aialindude vaatlemine on väga hea moodus lindude tundma õppimiseks ja koos perega sisukaks aja veetmiseks," sõnab talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule. "Olenemata sellest, milline on ilm nädalavahetusel – sula või külm – tasub toidumajas ja selle ümbruses askeldavatel lindudel silm peal hoida ning nad kirja panna. Ja kui linde üldse näha ei ole, palume ka selle kirja panna ja ühingule teada anda," julgustab Tuule igal juhul kaasa lööma.

Talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus. Eelmisel aastal osales 2700 inimest, kes vaatlesid 66 150 lindu 62 liigist. Talviste aialindude vaatlemine aitab paremini tundma õppida kodukandi loodust ning aitab ornitoloogidel saada teavet aialindude arvukuse muutuste ja nende võimalike põhjuste kohta.

Talvist aialinnuvaatlust korraldab Eesti Ornitoloogiaühing, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave:
Aarne Tuule
Talvise aialinnuvaatluse eestvedaja
Tel 5800 2869
talv@eoy.ee
www.eoy.ee/talv

Samal teemal

Rasvatihased.
Foto: Karl Adami

Talvised aialinnuvaatlejad panid esialgsetel andmetel kirja 40 000 lindu

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimunud talvisel aialinnuvaatlusel märkasid osalejad esialgsetel andmetel ligikaudu 40 000 lindu vähemalt 65 liigist.

Loe edasi ...

Rasvatihane.
Foto: Lea Tammik

Esialgsetel andmetel märkasid talvised aialinnuvaatlejad enam kui 30 000 lindu

Möödunud nädalavahetusel, 27.–29. jaanuaril toimunud talvisel aialinnuvaatlusel märkasid linnusõbrad esialgsetel andmetel üle 30 000 linnu vähemalt 66 liigist.

Loe edasi ...

Üheteistkümnendal talvisel aialinnuvaatlusel oli taas kõige arvukam liik rasvatihane.
Foto: Karl Adami.

Talvise aialinnuvaatluse esmased tulemused on selgunud

Möödunud nädalavahetusel, 24.–26. jaanuaril toimunud talvisel aialinnuvaatlusel nägid osalejad esialgsetel andmetel üle 22 000 linnu vähemalt 60 liigist.

Loe edasi ...

Talvisel aialinnuvaatlusel märgatakse sageli ka sinitihaseid.
Foto: Alvin Tarkmees.

Ornitoloogiaühing innustab vaatlema talviseid aialinde

Käesoleval nädalavahetusel, 24.–26. jaanuaril kutsub ornitoloogiaühing märkama ja vaatlema talviseid aialinde. Olgugi et tavapärast talveilma pole, on oluline vaatluse tulemused esitada ka siis, kui ühtegi lindu ei kohata.

Loe edasi ...