Esialgsetel andmetel märkasid talvised aialinnuvaatlejad enam kui 30 000 lindu

30. jaanuar 2023

Möödunud nädalavahetusel, 27.–29. jaanuaril toimunud talvisel aialinnuvaatlusel märkasid linnusõbrad esialgsetel andmetel üle 30 000 linnu vähemalt 66 liigist.

Esmaspäeva hommikuks olid oma andmed Eesti Ornitoloogiaühingule edastanud 1300 linnusõpra, kes tegid vaatlusi enam kui 900 paigas üle Eesti. Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane, kes moodustas pea neljandiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt varasematele aastatele, mahtusid esiviisikusse veel põldvarblane, koduvarblane, leevike ja sinitihane.

Talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule tõdes, et nädalavahetusel jätkus käesolevale talvele omane heitlik ilm, mis mõjutas nii lindude arvukust aedades kui ka vaatlejate innukust. "Lumikatte puudumine ja nullilähedased temperatuurid võimaldasid lindudel hõlpsalt kätte saada looduslikku toitu ja vajadus inimese pakutava abi järgi oli tagasihoidlik," selgitas Tuule. "Vaatluskohas loendatigi keskmiselt neljandiku võrra vähem linde kui mullu, mil vaatluspäevade ajal rullus üle Eesti talve võimsaim tuisk. Mitmed linnusõbrad andsid teada, et ei ole tänavu lindude toitmist alustanudki," lisas ta.

Vaatamata lindude suhtelisele vähesusele, kohati siiski ka talviseid haruldusi nagu punarind ja käblik, samuti aedades väikelindudele jahti pidavat värbkakku ja kodukakku.

Ornitoloogiaühing ootab vaatlustulemusi selle nädala lõpuni. Andmed saab sisestada lehel www.eoy.ee/talv/vaatlused või saata tavapostiga aadressile Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond. Väga oodatud on andmed ka nendest vaatluskohtadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõpliku kokkuvõtte talvisest aialinnuvaatlusest avaldab ornitoloogiaühing veebruaris.

Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid!

Lisateave:
Aarne Tuule
Talvise aialinnuvaatluse eestvedaja
Tel 5800 2869
talv@eoy.ee
www.eoy.ee/talv

Samal teemal

Rasvatihased.
Foto: Karl Adami

Talvised aialinnuvaatlejad panid esialgsetel andmetel kirja 40 000 lindu

Jaanuari viimasel nädalavahetusel toimunud talvisel aialinnuvaatlusel märkasid osalejad esialgsetel andmetel ligikaudu 40 000 lindu vähemalt 65 liigist.

Loe edasi ...

Hallpea-rähn.
Foto: Siim Vaar

Nädalavahetusel vaatle aias askeldavaid linde

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub üles sel nädalavahetusel, 27.–29. jaanuaril vaatlema oma koduaias askeldavaid linde.

Loe edasi ...

Üheteistkümnendal talvisel aialinnuvaatlusel oli taas kõige arvukam liik rasvatihane.
Foto: Karl Adami.

Talvise aialinnuvaatluse esmased tulemused on selgunud

Möödunud nädalavahetusel, 24.–26. jaanuaril toimunud talvisel aialinnuvaatlusel nägid osalejad esialgsetel andmetel üle 22 000 linnu vähemalt 60 liigist.

Loe edasi ...

Talvisel aialinnuvaatlusel märgatakse sageli ka sinitihaseid.
Foto: Alvin Tarkmees.

Ornitoloogiaühing innustab vaatlema talviseid aialinde

Käesoleval nädalavahetusel, 24.–26. jaanuaril kutsub ornitoloogiaühing märkama ja vaatlema talviseid aialinde. Olgugi et tavapärast talveilma pole, on oluline vaatluse tulemused esitada ka siis, kui ühtegi lindu ei kohata.

Loe edasi ...