Tiirutaja sügisnumbrist saab lugeda pikaealisuse saladustest linnuriigis

6. oktoober 2020

Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbri kaaneloos heidab Tartu Ülikooli loomaökoloogia doktor Janek Urvik valgust lindude eluiga mõjutavatele teguritele ja pikaealisuse edu valemile.

Kaaneloos tutvustatakse lähemalt ka meie kohaliku rekordiomaniku, maailma vanima kalakajaka Marta käekäiku ja saavutusi.

Tartu Ülikooli bioloogia ja elustiku kaitse esmakursuslane Merilin Radvilavičius toob lugejateni ülevaate 24-tunnisest Vaibla linnujaama elust ja melust. Teine noor autor, Gerlin Käärmaa tutvustab oma uurimistööd rasvatihase ja must-kärbsenäpi pesitsemisedukusest.

Rubriigis "Linnuhuviliste lood" on intervjuu ornitoloogiaühingu nõukogu liikme Triin Leetmaaga, kellele pakuvad eriti suurt huvi röövlinnud.

Teabelehes on avaldatud ka metskurvitsa seire tulemused ja lühiuudised.

Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbrit saab tasuta lugeda ja alla laadida siit. Haridus- ja keskkonnaasutused, looduskeskused ja teised organisatsioonid saavad teabelehte tellida tasuta (vaata täpsemalt).

Lisainfo:
Ulvi Karu
Teabelehe Tiirutaja toimetaja
ulvi.karu@eoy.ee
www.eoy.ee/ET/4/tiirutaja/

Samal teemal

Tiirutaja suvenumbris uuritakse lindude pereelu

Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja suvenumbrist saab teada, miks tundub lindude pereelu meile nii "inimlik".

Loe edasi ...

Teabelehe Tiirutaja nr 51 esikaas.

Värskes teabelehes Tiirutaja tutvustatakse aasta lindu kuldnokka

Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja värskest numbrist saab lugeda aasta linnust kuldnokast ja tänavu sajandat aastapäeva tähistava ühingu taassünnist 1990. aastatel.

Loe edasi ...

Ilmusid ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja ja ajakirja Hirundo uued numbrid

Ilmusid ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja ja ajakirja Hirundo värsked numbrid, mida saab juba veebis lugeda.

Loe edasi ...

Värskes teabelehes Tiirutaja on juttu lindude nakkustest ja uurimisest

Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja juunikuu numbrist saab lugeda nii Tartu Ülikooli loomaökoloogia professori Raivo Männi artiklit lindude nakkustest kui ka Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilase Mari Remmi lugu, kuidas ta uuris roolindude rännet.

Loe edasi ...

Ilmus linnuhuviliste teabelehe Tiirutaja käesoleva aasta esimene number

Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja värskest numbrist saab lugeda aasta linnust tuttpütist, rekordaastast Vaibla linnujaamas ning noorest linnuhuvilisest Geteli Hannist.

Loe edasi ...