UNESCO ühendkoolide võrgustik kutsub õpilasi osalema linnuviktoriinil

2. veebruar 2022

UNESCO ühendkoolide võrgustik kutsub kõiki 4.-12. klassi õpilasi üle Eesti kaasa lööma toredas ja teadmisterikkas linnuviktoriinis.

Viktoriini eesmärk on laiendada noorte teadmisi lindude eluolust ja olulisusest inimese elus, populariseerida loodusteaduste valdkonda ja kutsuda noori osalema harrastusteaduse algatustes – linnuvaatlustel ja -loendustel. Tänavu on viktoriini teemadeks lindude elu linnas, lindude uurimine ja kaitse ning Eestis talvitavad linnud, keda tuleb piltide järgi määrata.

Linnuviktoriin on osalemiseks avatud 28. veebruarini veebilehel bsp.tartuloodusmaja.ee/linnuviktoriin. Viktoriin koosneb neljast osast: lindude elu linnas, lindude uurimine ja kaitse, aasta lind 2021 kuldnokk, lindude määramine. Küsimused on koostatud ajakirjas Eesti Loodus (2021. aasta nr 1, nr 2, nr 5, nr 7, nr 8, nr 10) ja Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehes Tiirutaja (nr 51 ja nr 53) ilmunud artiklite ning aasta lind 2021 kodulehel oleva info põhjal.

Viktoriini osalejaid autasustatakse kolmes vanuserühmas: 4.-6. klass, 7.-9. klass, 10.-12. klass. Parimaid linnutundjaid ootavad auhinnad Eesti Ornitoloogiaühingult, Tallinna Loomaaia pääsmed ning kolm UNESCO ühendkoolide liikmete seas parimat õpilast (alates 14. eluaastast) kutsutakse suvisele Läänemere Projekti purjeekspeditsioonile Soome saarestikku, kus lisaks mere- ja rannikukeskkonna uurimisele tehakse ka linnuvaatlusi.

Osalemise tunnistused, viktoriini tulemused ning auhinnasaajate nimed saadetakse osalejatele vormi sisestatud e-posti aadressile märtsikuus.

Linnuviktoriini korraldavad UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekt ja Eru lahe Rannarahva Selts koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga ja Tallinna Loomaaiaga. Tänavune linnuviktoriin on pühendatud Tallinna Linnuklubi 20. sünnipäevale. Viktoriini korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave:
Maria Ivanova
Läänemere Projekti koordinaator
maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee
Tel 5391 9203
bsp.tartuloodusmaja.ee

Samal teemal

Selgunud on Läänemere Projekti linnuviktoriini võitjad

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti lindude ökoloogia kodanikuteaduse programmi raames kutsuti 2022. aasta veebruaris 4.-12. klasside kooliõpilasi osalema linnuviktoriinis. Linnuviktoriin oli pühendatud Tallinna Linnuklubi 20. sünnipäevale ning seda korraldasid Tartu loodusmaja ja Eru lahe Rannarahva Selts koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga ja Tallinna Loomaaiaga. Viktoriini korraldamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Loe edasi ...