Üritus

Tagasi

Kesktalvine veelinnuloendus

13.01.2024 - 14.01.2024

üle Eesti

Iga-aastasel kesktalvisel veelinnuloendusel tuleb vaadelda veelinde avatud veega mererannikul või siseveekogul. Vaatlejal tuleb kirja panna kohatud linnuliigid ja nende arv, täpne vaatluskoht ja -aeg, jää- ja ilmaolud. Mererannikul vaatlejatel tuleb üles märkida ka, mitu protsenti loendusala kaardil olevast vaatlusalast ehk vaatlussektorist kaeti.

Kesksed loenduspäevad tänavu on 13.–14. jaanuaril, kuid oodatud on andmed kõikide jaanuaris tehtud vaatluste kohta. Vaatluse planeerimisel tuleb kindlasti arvestada ilmaga.

Andmed tuleb sisestada töölaual PlutoF või rakenduse PlutoF Go kaudu, kust need jõuavad portaali elurikkus.ee. Tulemused võib kirja panna ka vaatlusankeeti, mis saata 31. jaanuariks kesktalvise veelinnuloenduse koordinaatorile Leho Luigujõele aadressile leho.luigujoe@gmail.com või Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, Tartu 51005, märksõna „Talvitavad veelinnud“.

Loodushuvilised, kes linde veel hästi ei tunne, saavad vaatlusi alustada sisemaa veekogudel, kus põhiliseks talvitajaks on hästi tuntud sinikael-part.

Kesktalvise veelinnuloenduse juhendi, vaatlusankeedi ja ranniku loendusalade kaardid leiab siit.