Röövlinnutöörühm

Röövlinnutöörühm ühendab inimesi, kes on pühendunud nende lindude uurimisele ja kaitsele. Töörühma eesmärgiks on Eestile iseloomuliku mitmekesise röövlinnustiku säilimine. Röövlinnutöörühma olulisimaks tegevuseks on iga-aastane röövlindude seire püsialadel. Lisaks sellele koondab töörühm röövlindude pesitsusandmeid väljaspool püsialasid, kogub teateid haruldaste röövlindude esinemistest Eestis, viib läbi erinevaid uuringuid ja inventuure ning osaleb röövlindude kaitsega seotud probleemide lahendamisel. Jõudumööda tutvustab töörühm röövlinde ka laiemalt: mäletatavasti olid 
2015. aasta linnuks kolm viuliiki, kuid röövlinde on aasta linnuks valitud varemgi - 2009. aastal kodukakk ja 2005. aastal kanakull. 

Kõrvukräts on kultuurmaastikes pesitsev kakuline.
Foto: Igor Tseskidov

Röövlinnutöörühmal on tihe koostöö Kotkaklubiga, mis on enda vedada võtnud röövlinnustiku ühe osa – kotkaste – uurimise ja kaitse. Röövlinnutöörühm osales aktiivselt ka üle-euroopalise röövlinnuseire koostöövõrgustiku EURAPMON tegevuses. Töörühm saab kokku igakevadisel kokkutulekul, kus tehakse ülevaade möödunud röövlinnuaastast, seatakse plaane edaspidiseks, tutvustatakse uuemaid uurimistulemusi jms. Muul ajal suheldakse töörühma listi kaudu. Töörühma liikmed kohtuvad piirkondade kaupa ka omavahel, eeskätt välitöödel.  

Röövlinnutöörühma juht on Ülo Väli.
Kontakt: ulo.vali@gmail.com    

Vaata lisaks: 
Röövlinnutalgud. Osoon. ETV 08.12.2014
Ettekandeid ornitoloogiaühingu konverentsidel