Avasta oma aialinde ja märgi need päevikusse!

1. märts 2021

Ornitoloogiaühing kutsub aiaomanikke märtsist oktoobrini pidama veebipäevikut oma aias kohatud lindude, aga ka muude loomade ja taimede kohta.

Suvist aialinnupäevikut saab pidada igaüks, kel on oma aed. Lehel www.eoy.ee/aed saab luua isikliku päeviku ja sinna märkida kõik aias kohatud ja pesitsevad linnud. Lisada saab tähelepanekuid ka teiste eluslooduse esindajate kohta: aias nähtud kahepaiksed, roomajad ja imetajad, tärganud looduslikud ja aiataimed ning putukad. Päeviku täitmine kestab märtsi algusest kuni 3. oktoobrini 2021.

Suvise aialinnupäeviku koordinaator Martin Tikk tõdes, et tänavusel viimaste aastatega võrreldes tavatult külmal ja lumerohkel talvel on Eestis talvitanud lindudele kindlasti oma mõju. "Siiski ilmutab kevad saabumise märke. Kohal on juba esimesed põldlõokesed. Samuti on sel aastal Eestis talvitamas erakordselt palju kuldnokki," selgitas Tikk.

Tänu aialinnupäevikule saab ornitoloogiaühing uusi andmeid aialindude leviku, arvukuse ja pesitsusedukuse osas, kuid kogub ka fenoloogilisi vaatlusi taimede ja putukate kohta. Lumise talve järel toob kevad oodatuid saabuvate rändlindude vaatlusi. Teretulnud on nii eelmistel aastatel päevikut pidanud kui ka uute vaatlejate tähelepanekud.

Suvine aialinnupäevik on Eesti suuruselt teine harrastusteaduse algatus, mis sai alguse 2014. aastal. Möödunud aastal täitis päevikut 1193 inimest, kes tegid 29 880 vaatlust. Algatust veab Eesti Ornitoloogiaühing, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Martin Tikk
Suvise aialinnupäeviku koordinaator
Eesti Ornitoloogiaühing
Tel 5326 7516
aed@eoy.ee
www.eoy.ee/aed

Samal teemal

Foto: Ave Kruusel

Kümnendal hooajal peeti suvist aialinnupäevikut 365 aia kohta

Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatuse suvise aialinnupäeviku kümnendal hooajal tegi loodusvaatlusi 670 inimest 365 aias.

Loe edasi ...

Foto: Kauro Kuik

Täna algab suvise aialinnupäeviku kümnes hooaeg

Juba kümnendat hooaega kutsub Eesti Ornitoloogiaühing loodushuvilisi kirja panema oma aias märgatud ja pesitsevaid linde. Suvise aialinnupäeviku pidamine kestab märtsist kuni oktoobri alguseni.

Loe edasi ...

Üheksandal hooajal peeti suvist aialinnupäevikut 357 aia kohta

Suvise aialinnupäeviku üheksandal hooajal täheldasid päevikupidajad märtsi algusest kuni oktoobri alguseni üles ligi 19 000 loodusvaatlust.

Loe edasi ...

Põldvarblane.
Foto: Kaisa Äärmaa.

Täna stardib suvise aialinnupäeviku uus hooaeg

Tänasest kuni oktoobri alguseni saavad kõik aiapidajad kaasa lüüa suvise aialinnupäeviku pidamises, tähendades veebipäevikus üles oma aias kohatud ja pesitsevad linnud.

Loe edasi ...