Kümnendal hooajal peeti suvist aialinnupäevikut 365 aia kohta

22. detsember 2023

Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatuse suvise aialinnupäeviku kümnendal hooajal tegi loodusvaatlusi 670 inimest 365 aias.

Seitsme kuu jooksul (märtsi algusest oktoobri alguseni) vaatles 670 inimest kokku 365 aias tegutsevaid ja pesitsevaid linde, aga ka muid loomi ning õitsema puhkenud taimi ja nende tolmeldajaid. Vaatlejad märkisid üles kokku 17 664 vaatlust. Lindude esmavaatlusi oli 10 951 ja pesitsusvaatlusi 1011.

Lisaks linnuvaatlustele pandi kirja ka 891 imetajate, roomajate ja kahepaiksete vaatlust, 4582 taimede ja putukate fenovaatlust ning 229 tolmeldaja vaatlust 700 taimekülastuse kohta.

Suvise aialinnupäeviku koordinaator Art Villem Adojaan sõnas, et kuigi osalejate arv aasta-aastalt tasapisi langeb, leidub loodusvaatlejaid ja päevikupidajaid üle Eesti. "Tõesti põnev on lugeda vaatluste juurde jäetud kommentaare, emotsioone ja muid tähelepanekuid. Looduses nähtu kirjeldamisel ei pea jääma alati ette antud vormi piiridesse, igasugune lisainfo muudab vaatlusi väärtuslikumaks," rõõmustab Adojaan päevikupidajate pühendumuse üle.

Suvise aialinnupäeviku kümnes hooaeg kestis 1. märtsist kuni 1. oktoobrini 2023. Kokkuvõtet kogutud andmetest saab vaadata lehelt eoy.ee/aed.

Aialinnupäeviku on Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse algatus ja linnuseire projekt, mille eesmärk on koguda andmeid ja parandada teadmisi meie aedades tegutsevate ja pesitsevate linnuliikide kohta. Aialinnupäeviku üheteistkümnes hooaeg algab 1. märtsil 2024.

Lisateave:
Art Villem Adojaan
Suvise aialinnupäeviku koordinaator
aed@eoy.ee
eoy.ee/aed

Samal teemal

Foto: Kauro Kuik

Täna algab suvise aialinnupäeviku kümnes hooaeg

Juba kümnendat hooaega kutsub Eesti Ornitoloogiaühing loodushuvilisi kirja panema oma aias märgatud ja pesitsevaid linde. Suvise aialinnupäeviku pidamine kestab märtsist kuni oktoobri alguseni.

Loe edasi ...

Üheksandal hooajal peeti suvist aialinnupäevikut 357 aia kohta

Suvise aialinnupäeviku üheksandal hooajal täheldasid päevikupidajad märtsi algusest kuni oktoobri alguseni üles ligi 19 000 loodusvaatlust.

Loe edasi ...

Põldvarblane.
Foto: Kaisa Äärmaa.

Täna stardib suvise aialinnupäeviku uus hooaeg

Tänasest kuni oktoobri alguseni saavad kõik aiapidajad kaasa lüüa suvise aialinnupäeviku pidamises, tähendades veebipäevikus üles oma aias kohatud ja pesitsevad linnud.

Loe edasi ...

Kuldnokk.
Foto: Kauro Kuik.

Avasta oma aialinde ja märgi need päevikusse!

Ornitoloogiaühing kutsub aiaomanikke märtsist oktoobrini pidama veebipäevikut oma aias kohatud lindude, aga ka muude loomade ja taimede kohta.

Loe edasi ...