Esimesel jõulupühal jätkub talilinnuloendus

21. detsember 2020

Ornitoloogiaühing tuletab vabatahtlikele meelde, et 25. detsembril algab talilinnuloenduse teine periood.

Maismaa talilinnuloendusel osalemiseks on vaja linde loendada kolmel perioodil enda valitud piirkonnas ja rajal. Teine periood on 25. detsembrist 2020 kuni 7. jaanuarini 2021, selles vahemikus tuleb loendust teha üks kord.

Vaatleja peab tundma talilinde hääle ja välimuse järgi. Loenduseks tuleb valida umbes 10 km pikkune rada, mis võib kulgeda läbi erinevate maastike. Loendust tuleb teha hea ilmaga ja valgel ajal. Üles tuleb märkida kõik nähtud ja kuuldud linnud, andmed sisestada vaatlusankeeti ja saata ankeet talilinnuloenduse koordinaatorile Jaanus Eltsile (jaanus.elts@eoy.ee). Andmed tuleb esitada pärast iga loenduskorda või kõik koos hiljemalt märtsi lõpuks 2021. aastal.

Talilinnuloenduse juhendi ja vaatlusankeedi leiab siit. Kuna loenduste eesmärk on jälgida talilindude levikut ja arvukust pikema aja jooksul, siis on oluline järgida etteantud metoodikat ja teha vaatlusi vastutustundlikult.

Maismaa talilinnuloenduse esimene loendusperiood oli 16.–29. novembrini 2020, kolmas periood on 15.–28. veebruarini 2021.

Lisateave:
Jaanus Elts
Talilinnuloenduse koordinaator
Eesti Ornitoloogiaühing
jaanus.elts@eoy.ee

Samal teemal

Talvikesed.
Foto: Kadri Niinsalu.

Algas maismaa talilinnuloenduse kolmas periood

Ornitoloogiaühing tuletab vabatahtlikele meelde, et tänasest kuni 28. veebruarini kestab maismaa talilinnuloenduse viimane periood.

Loe edasi ...

Talvikesed.
Foto: Kadri Niinsalu.

Ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke osalema talilindude loendamisel

Ornitoloogiaühing kutsub nii kogenud linnutundjaid kui ka uusi huvilisi osalema 16. novembril algaval iga-aastasel maismaa talilindude loendamisel.

Loe edasi ...