Linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch pööratakse tähelepanu rändlindudele

21. september 2021

Oktoobri esimesel nädalavahetusel, 2.–3. oktoobril saavad kõik huvilised vaadelda rändlinde nii kogenud linnuvaatlejate juhendamisel kui ka iseseisvalt.

Eesti Ornitoloogiaühing korraldab koostöös linnuklubiga Estbirding rahvusvaheliste linnuvaatluspäevade EuroBirdwatch raames üle Eesti vaatlusi, kus aitavad linde määrata ja räägivad rändest kogenud linnuvaatlejad.

Rändevaatlused toimuvad järgmistes paikades:

 • Kabli linnutornis ja linnujaamas Pärnumaal 2. ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Margus Ellermaa ja Indrek Tammekännu juhendamisel;
 • Kihnus 2. oktoobril kell 10.00 ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Sten Lassmani, Artto Pello ja Üllar Pärnati juhendamisel;
 • Mehikoormas Põlvamaal 2. oktoobril kell 7.30-11.30 Uku ja Mariliis Paali juhendamisel ning 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Tiiu Tali ja Monika Bondarenko juhendamisel;
 • Pärispea poolsaarel Harjumaal 2. ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Martin Piispea ja Toomas Traageli juhendamisel, vaja kõrgeid kummikuid;
 • Põõsaspeas Läänemaal 2. ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Annika Forsteni juhendamisel;
 • Puises Läänemaal 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Margus Ellermaa juhendamisel;
 • Raeküla vaatlustornis (tuntud ka kui Hirve linnutorn) Pärnumaal 2. oktoobril kell 10.00-11.30 Eedi Lelovi juhendamisel;
 • Sindis Pärnumaal 2. oktoobril kell 8.00-9.30 Eedi Lelovi juhendamisel;
 • Sõrve poolsaarel Saaremaal 2. ja 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Kaarel Võhandu juhendamisel;
 • Tahkunas Hiiumaal 3. oktoobril kell 7.30-11.30 Leho Aaslaiu juhendamisel;
 • Vaibla linnujaamas Viljandimaal 2. ja 3. oktoobril kell 6.30-11.30 Art Villem ja Kristjan Adojaani juhendamisel.

Vaatluskohtade kaardi leiab siit. Eelregistreerimine pole vajalik, osalemine on tasuta. Võimalusel kaasa võtta oma binokkel ja linnumääraja ning riietuda soojalt. Osalejatel palume järgida kehtivaid piiranguid.

Rändlinde võib vaadelda ühel või mõlemal päeval ka iseseisvalt oma kodu ümbruses või pikematel retkedel. Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi arvukus, vaatluse tegemise aeg, täpne vaatluskoht ja vaatlejad.

Andmed palume sisestada kokkuvõtte tegemise jaoks hiljemalt 3. oktoobril kella 15-ks rakenduse Legulus kaudu või andmehalduse keskkonda PlutoF, kust need jõuavad portaali eElurikkus.

Rahvusvahelisi linnuvaatluspäevi EuroBirdwatch korraldab BirdLife International 1993. aastast. Vaatluspäevade eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu rändlindudele, nende elupaikadele ja vajadustele rände ajal. Tänavu võtavad vaatluspäevadest osa 39 Euroopa ja Kesk-Aasia riigi elanikud.

Lisainfo:
Eesti Ornitoloogiaühing
eoy@eoy.ee
www.eoy.ee
www.eurobirdwatch.eu

Samal teemal

Sookurg.
Foto: Veljo Runnel (elurikkus.ee)

Linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch nägid vaatlejad kõige rohkem sookurgi

Möödunud nädalavahetusel toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch märkasid linnuvaatlejad kokku 108 200 lindu, kõige arvukamalt jäi silma sookurgi.

Loe edasi ...

Nädalavahetusel on soodne aeg vaadelda ja tundma õppida rändlinde

Eesti Ornitoloogiaühing soovitab sel nädalavahetusel pöörata tähelepanu rändlindudele neid vaadeldes, loendades ja määrama õppides. Vaatlusandmed tasub ka kirja panna ja ühingule edastada, et ühtlasi osaleda ka rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch.

Loe edasi ...

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch Mehikoormas.
Foto: Monika Bondarenko ja Urmas Männik.

Kolmekümnendal EuroBirdwatchil nähti 84 500 lindu

Möödunud nädalavahetusel, 1.–2. oktoobril kolmekümnendat korda toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch märkasid kohalikud vaatlejad kokku 84 500 lindu.

Loe edasi ...

Kolmekümnendat korda toimuval EuroBirdwatchil vaadeldakse lindude sügisrännet

NB! Täiendatud 28.09.2022. / Porikuu esimesel nädalavahetusel, 1.–2. oktoobril kutsub Eesti Ornitoloogiaühing jälgima lõuna poole suunduvaid rändlinde ning vaatluste tegemisega tähistama rahvusvaheliste linnuvaatluspäevade EuroBirdwatch 30. toimumisaastat.

Loe edasi ...

Üks põnevaimaid vaatlusi oli sooräts.
Foto: Toomas Traagel.

Linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch saadi kirja viimaste aastate parim tulemus

Oktoobri esimesel nädalavahetusel toimunud rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch möödusid edukalt, sest kohalikud vaatlejad märkasid 270 684 lindu vähemalt 156 liigist.

Loe edasi ...

Linnuvaatlejad Põõsaspea neemel.
Foto: Margus Ellermaa.

Nädalavahetusel on rändlindude vaatluspäevad

Sel nädalavahetusel, 5. ja 6. oktoobril kutsub Eesti Ornitoloogiaühing loodushuvilisi vaatlema rändlinde ja oma vaatlustest teada andma.

Loe edasi ...