Nädalavahetusel on soodne aeg vaadelda ja tundma õppida rändlinde

27. september 2023

Eesti Ornitoloogiaühing soovitab sel nädalavahetusel pöörata tähelepanu rändlindudele neid vaadeldes, loendades ja määrama õppides. Vaatlusandmed tasub ka kirja panna ja ühingule edastada, et ühtlasi osaleda ka rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch.

Sel nädalavahetusel, 30. septembril ja 1. oktoobril vaatlevad kümned tuhanded huvilised Euroopas ja Kesk-Aasias miljoneid lõuna poole suunduvaid rändlinde. Ka Eestis saab suurest ühisüritusest EuroBirdwatch osa võtta, vaadeldes rändlinde ühel või mõlemal päeval oma koduaias, mere ääres või mujal.

Vaatlejal tuleb kirja panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi arvukus, vaatluse tegemise aeg, täpne vaatluskoht ja vaatlejate nimed. Ühing palub vaatlusandmed sisestada hiljemalt 1. oktoobril kella 16-ks nutirakenduses PlutoF Go, kust need jõuavad portaali elurikkus.ee. Õigeaegselt sisestatud vaatlustulemuste alusel teeb ornitoloogiaühing kokkuvõtte, kui palju liike ja linde nähti.

Rahvusvaheliste linnuvaatluspäevade EuroBirdwatch eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu rändlindudele ja nende elupaikadele. Tänavu toimuvad vaatluspäevad 31. korda ning neist võtavad osa 33 Euroopa ja Kesk-Aasia riigi elanikud. EuroBirdwatchi korraldab BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing.

Lisateave:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
eva-liisa.orula@eoy.ee
Tel 5342 2139
www.eurobirdwatch.eu

Samal teemal

Sookurg.
Foto: Veljo Runnel (elurikkus.ee)

Linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch nägid vaatlejad kõige rohkem sookurgi

Möödunud nädalavahetusel toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch märkasid linnuvaatlejad kokku 108 200 lindu, kõige arvukamalt jäi silma sookurgi.

Loe edasi ...

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch Mehikoormas.
Foto: Monika Bondarenko ja Urmas Männik.

Kolmekümnendal EuroBirdwatchil nähti 84 500 lindu

Möödunud nädalavahetusel, 1.–2. oktoobril kolmekümnendat korda toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch märkasid kohalikud vaatlejad kokku 84 500 lindu.

Loe edasi ...

Kolmekümnendat korda toimuval EuroBirdwatchil vaadeldakse lindude sügisrännet

NB! Täiendatud 28.09.2022. / Porikuu esimesel nädalavahetusel, 1.–2. oktoobril kutsub Eesti Ornitoloogiaühing jälgima lõuna poole suunduvaid rändlinde ning vaatluste tegemisega tähistama rahvusvaheliste linnuvaatluspäevade EuroBirdwatch 30. toimumisaastat.

Loe edasi ...

Üks põnevaimaid vaatlusi oli sooräts.
Foto: Toomas Traagel.

Linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch saadi kirja viimaste aastate parim tulemus

Oktoobri esimesel nädalavahetusel toimunud rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch möödusid edukalt, sest kohalikud vaatlejad märkasid 270 684 lindu vähemalt 156 liigist.

Loe edasi ...

Linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch pööratakse tähelepanu rändlindudele

Oktoobri esimesel nädalavahetusel, 2.–3. oktoobril saavad kõik huvilised vaadelda rändlinde nii kogenud linnuvaatlejate juhendamisel kui ka iseseisvalt.

Loe edasi ...

Linnuvaatlejad Põõsaspea neemel.
Foto: Margus Ellermaa.

Nädalavahetusel on rändlindude vaatluspäevad

Sel nädalavahetusel, 5. ja 6. oktoobril kutsub Eesti Ornitoloogiaühing loodushuvilisi vaatlema rändlinde ja oma vaatlustest teada andma.

Loe edasi ...