Ornitoloogiaühing pöörab Loodusfestivali ajal tähelepanu linnalindudele

31. mai 2021

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub 7.-13. juunil toimuval Loodusfestivalil osalema tegevustes, kus pööratakse tähelepanu meie aedades ja parkides elavatele sulelistele naabritele – lindudele.

Linnalindudega saavad nii lapsed kui täiskasvanud lähemalt tutvuda linnulauluhommikul, teematuuril, pesakastide meisterdamise õpitoas ja orienteerumismängus. Tegevustest osa võtmine on tasuta, linnulauluhommikul, teematuuril ja õpitoas osalemiseks on vaja eelnevalt registreeruda.

Esmaspäeval, 7. juunil kell 7.00 toimub Tartus Toomemäel linnulauluhommik, kus Andres Kalamehe juhendamisel kuulatakse ja õpitakse tundma linnulaulu. Registreerumine: https://forms.gle/3GmcYWWJNFXqqvG49.

Teisipäeval, 8. juunil kella 17.00-19.00 toimuval teematuuril "Parimaid linnurikkuse näiteid Tartu linnas" jalutatakse koos juhendaja Aire Orulaga Tartu tänavatel, kiigatakse hoovidesse ja nurgatagustesse, et pöörata tähelepanu linna mitmekesisele miljööle ning linnurikkusele. Juhendaja jagab näpunäiteid, kuidas soodustada linnurikkust nii lihtsate, igapäevaste tegevuste kaudu kui ka teadlikumate toimimisviiside abil. Registreerumine: https://forms.gle/rmUN3LRzgFXs7cHz6.

Neljapäeval, 10. juunil kella 16.00-18.00 saab Tartus Veski 4 aias valmistada aasta linnu kuldnoka pesakasti Margus Otsa juhendamisel. Jagatakse ka näpunäiteid pesakastide paigaldamise ning hooldamise kohta. Kohapeal on võimalik sularaha eest osta linnuraamatuid ja -meeneid, samuti pesakastide komplekte ja pesakaste. Aasta linnu projekti toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, pesakastide meisterdamist Vara saeveski. Registreerumine: https://forms.gle/GUujJVsS6e72Ayks5.

Kogu Loodusfestivali nädala jooksul saab iseseisvalt ja enda valitud ajal läbida orienteerumisrada "Linnulennul üle linna", mis kulgeb Tartu erinevates linnaosades. Kontrollpunktides saab põnevaid teadmisi linnalindudest ja Eesti Ornitoloogiaühingu saja-aastasest ajaloost. Raja läbimiseks on vaja nutitelefoni ja kaarti. Loodusfestivali ajal raja läbinute vahel loosib ühing välja auhindu, täpsem info Facebooki lehel.

Loodusfestival toimub 7.–13. juuni 2021 üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. Selle aasta festival keskendub koostööle looduses. Festivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldajad on Linnuvaatleja ja mitmed loodusharidust edendavad asutused ning vabatahtlikud üle Eesti.

Lisateave:
Eva-Liisa Orula
Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaator
eva-liisa.orula@eoy.ee
Tel 5342 2139
www.eoy.ee

Kaarin Hein
Loodusfestivali projektijuht
kaarin.hein@ut.ee
Tel 5326 8096
loodusfestival.ee

Samal teemal

Loodusfestivalil saab tundma õppida aia- ja pargilindudest naabreid

Eesti Ornitoloogiaühing tutvustab tänavusel Loodusfestivalil sulelisi naabreid, kes pesitsevad meie aedades, parkides ja mujal linnaruumis. Huvilised saavad osaleda linnulauluhommikul Toomemäel, linnurikkuse teematuuril Karlovas ning aialinnupäeval.

Loe edasi ...

Osale Loodusfestivali linnuhommikul ja Abeli mälumängul

Ornitoloogiaühing kutsub kuuendat korda toimuval Loodusfestivalil taas tundma õppima linnalinde ning osalema vahval Abeli mälumängul.

Loe edasi ...