Tere tulemast kuldnokk, aitäh tuttpütt!

1. jaanuar 2021

Tervitame Eesti Ornitoloogiaühingu 100. juubeliaastat ning järjekorras kahekümne seitsmendat aasta lindu kuldnokka.

Kuldnokka (Sturnus vulgaris), täpilise musta sulestiku ja kollase nokaga kevadekuulutajat tunnevad kõik. Neil, kel kuldnoka pesakast aias või kodulähedases pargis, on aga veebruari lõpp – märtsi algus ootust täis: just siis saabub kuldnokk talvitusaladelt Eestisse pesitsema, pälvides tähelepanu oma kõlava ja mitmekesise lauluga. Kuid seda, kuidas toimub paarilise võlumine, pesaehitus ja poegade kasvatamine ning kui põnev on kuldnoka elu-olu, saab kogu 2021. aasta jooksul lugeda aasta linnu kodulehelt www.eoy.ee/kuldnokk ja Eesti Ornitoloogiaühingu postitustest.

Kuldnoka aasta täidavad mitmed tegevused, mis ootavad osalema nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Näiteks saab peagi alguse traditsiooniline joonistusvõistlus ning vaatluste ja helivaatluste kogumised; läbi aasta toimuvad pesakastide meisterdamise töötoad ja loodusõhtud ning kuldnoka pesitsusajal aprillist kuni juunini saavad huvilised jälgida kuldnoka pesaelu kaamera vahendusel. Lisaks ilmuvad kogu aasta kestel teadusuudised, mida lugedes saab kuldnokast senisest palju rohkem teada.

Ole meiega ning hoia aasta linnu kodulehel ja Eesti Ornitoloogiaühingu sotsiaalmeedia postitustel silma peal.

Kuldnoka aastat toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Margus Ots
kuldnoka aasta koordinaator
tel 508 2244
margus.ots@eoy.ee

Samal teemal

Eesti Ornitoloogiaühing 100 kaksikpostmark.
Foto: Vladimir Taiger / Omniva

Täna ilmub Eesti Ornitoloogiaühing 100 postmark

Eesti Ornitoloogiaühing saab 1. mail saja-aastaseks, mille puhul ilmub Eesti Posti ja ühingu koostöös juubelile pühendatud postmark. Kaksikpostmargil on kujutatud 2021. aasta lindu kuldnokka ning ornitoloogi töövahendeid neid uudistava põldvarblasega.

Loe edasi ...

Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu Kunstimuuseum kutsuvad joonistama kuldnokaga postkaarti

Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu Kunstimuuseum kutsuvad joonistama 2021. aasta lindu kuldnokka. Sel aastal on joonistustena oodatud postkaardid, millest parimad tööd Eesti Ornitoloogiaühing ka ära trükib. Tööde esitamise tähtaeg on 15. märts, joonistusvõistluse tingimused leiab aasta linnu kodulehelt.

Loe edasi ...