Ajakirjast Hirundo saab lugeda ülevaadet sügisrändest Põõsaspeal ning haraka pesamaterjalist

29. juuni 2020

Ornitoloogiaühingu teadusajakirja Hirundo selle aasta esimesest numbrist saab lugeda sügisrändest Põõsaspeal 2019. aastal ning uurimust haraka pesamaterjalist.

Margus Ellermaa ja Andreas Lindeni artiklis antakse ülevaade sügisrändeaegsest lindude loendusest Põõsaspea neemel aastal 2019. Artiklis käsitletakse põhjalikumalt nende liikide rännet, kes moodustavad Loode-Euroopa populatsioonidest olulise osa või kellel kogunes piisavalt informatsiooni noorte osakaalu kohta.

Jaanus Eltsi ja Mati Lepiksoni uurimuses haraka pesamaterjalist ja selle kvantitatiivsest koostisest kirjeldatakse seitsme haraka pesa koostist ja ühe pesa külastusaktiivsust.

Lühiartiklis kirjeldab Jaanus Elts kiiret ja efektiivset meetodit rukkiräägu püügiks lindude märgistamise eesmärgil. Lugeda saab ka Kunter Tätte doktoritöö "Lindude põgenemiskäitumine erineva kisklusriskiga olukordades: terviklikum käsitlus" kokkuvõtet.

Ajakirja Hirundo numbrit 1/2020 saab tasuta lugeda veebis, paberajakirja saab osta ornitoloogiaühingust (vaata täpsemalt). Ornitoloogiaühingu liikmetele saadame ajakirja postiga koju tasuta.

Hirundo on Eesti Ornitoloogiaühingu ajakiri, mis ilmub kaks korda aastas. Ajakirjas ilmuvad uurimistulemused ja käsitlused Eesti lindude arvukusest, levikust ja bioloogiast ning linnukaitse probleemidest. Ajakirja ilmumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Jaanis Lodjak
Ajakirja Hirundo toimetaja
jaanis.lodjak@ut.ee
www.eoy.ee/hirundo

Samal teemal

Ilmus ajakirja Hirundo uus number

Eesti Ornitoloogiaühingu ajakirja Hirundo käesoleva aasta esimesest numbrist saab lugeda linnuharuldustest, nõlva-lehelinnust ning siisikestest.

Loe edasi ...

Ilmusid ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja ja ajakirja Hirundo uued numbrid

Ilmusid ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja ja ajakirja Hirundo värsked numbrid, mida saab juba veebis lugeda.

Loe edasi ...

Ajakirja Hirundo värske number annab ülevaate Eesti lindude arvukusest

Eesti Ornitoloogiaühingu ajakirja Hirundo äsja ilmunud numbris keskendutakse sel korral Eesti lindude, sealhulgas eraldi rööv- ja metsalindude arvukusele.

Loe edasi ...