Eesti Ornitoloogiaühing
Veski 4, Tartu 51005E-posti aadress: eoy@eoy.eeTelefon: +372 742 2195Töötajate kontaktidFacebook: www.facebook.com/ornitoloogiayhing
Seekordse Tiirutaja kaanelugu keskendub karismaatilisele kormoranile. Ornitoloogiaühingu 2025. aasta linnuks valitud kormoran ehk karbas ei jäta ilmselt kedagi külmaks, kuid paraku ringleb selle liigi ümber mitmeid müüte ja valearusaamu, mis on visad kaduma.
Rubriigis “Linnuhuviliste lood” pajatab oma ornitoloogiakirest Tiiu Tali.
Noortenurgas on juttu Vaibla linnujaama ajaloost ja selle külastajatest, samuti võetakse pulkadeks lahti harrastusteaduse projektides osalejate profiilid.
“2024 aasta lind – kägu” projekti raames toimunud sündmustest ja ettevõtmistest teeb ülevaate ornitoloogiaühingu tegevuste koordinaator Eva-Liisa Orula. Käopärimuse kogumisest ja käokellade loendusest kirjutab käoaasta meeskonna liige Elle-Mari Talivee.
Kevadel lükati hooga käima Eesti 3. haudelinnuatlase koostamise tööd, mis kestavad 2030. aastani – Tiirutaja uurib, mida sedasorti suurprojekt endast kujutab ja tutvustab, kuidas vabatahtlikud selles ettevõtmises saaksid osaleda.
Teabelehte Tiirutaja nr 67 saab lugeda lehel tiirutaja.eoy.ee.
Teabelehte Tiirutaja annab välja Eesti Ornitoloogiaühing, toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Lisateave:Ulvi KaruTeabelehe Tiirutaja toimetajaulvi.karu@eoy.eetiirutaja.eoy.ee
Teabelehe Tiirutaja nr 65 sisukord.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbri peateemaks on klaaspindade hukutav mõju lindudele. Lugeda saab ka Põõsaspeal käivast arktiliste veelindude seirest.
Teabelehe Tiirutaja nr 62 esikaas.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja talvenumbri kaanelugu keskendub seekord arheoloogiale ja heidab pilgu klaasesemetel kujutatud lindudele.
Teabelehe Tiirutaja nr 61 esikaas.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbris kirjutab Veljo Runnel loodushelide salvestamisest.
Teabelehe Tiirutaja nr 60 esikaas.
Teabelehe Tiirutaja nr 58 esikaas.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja talvenumbrist saab lugeda põnevatest arheoloogilistest linnuluude leidudest ning lindude maalimisest vesivärvidega.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbris keskendutakse lindude uurimisele nii rannaniitudel kui ka kajakakoloonias ning antakse näpunäiteid linnuvaatluste jäädvustamiseks.
Teabelehe Tiirutaja nr 56 esikaas.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja suvenumbris heidetakse pilk lindude kasutamisele lahinguväljal ja sõja mõjule linnustikule.
Teabelehe Tiirutaja nr 55 esikaas.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja kevadnumbri kaanelugu on aasta linnust – põnevate kommetega metskurvitsast.
Teabelehe Tiirutaja nr 54 esikaas.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja talvenumbri kaaneloost saab lugeda, kuidas meie murdeaabitsates kujutatakse linde.
Tiirutaja nr 53
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbris on juttu, kuidas ja milliseid lindude iseloomuomadusi uurivad käitumisökoloogid.
Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja suvenumbrist saab teada, miks tundub lindude pereelu meile nii "inimlik".
Teabelehe Tiirutaja nr 51 esikaas.
Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja värskest numbrist saab lugeda aasta linnust kuldnokast ja tänavu sajandat aastapäeva tähistava ühingu taassünnist 1990. aastatel.
Ilmusid ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja ja ajakirja Hirundo värsked numbrid, mida saab juba veebis lugeda.
Tiirutaja nr 49 esikaas.
Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja sügisnumbri kaaneloos heidab Tartu Ülikooli loomaökoloogia doktor Janek Urvik valgust lindude eluiga mõjutavatele teguritele ja pikaealisuse edu valemile.
Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja juunikuu numbrist saab lugeda nii Tartu Ülikooli loomaökoloogia professori Raivo Männi artiklit lindude nakkustest kui ka Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilase Mari Remmi lugu, kuidas ta uuris roolindude rännet.
Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja värskest numbrist saab lugeda aasta linnust tuttpütist, rekordaastast Vaibla linnujaamas ning noorest linnuhuvilisest Geteli Hannist.